Warsztaty.Yanosik.pl Blog

23.09.2022

Jak wybrać nowe żarówki do świateł w samochodzie?

Nie tylko ustawienie świateł, ale również żarówki są ważne w sezonie jesienno-zimowym. Sprawnie działające oświetlenie to bezpieczeństwo na drodze, wasze oraz innych uczestników ruchu drogowego. Jak wybrać nowe żarówki do swojego samochodu?
21.09.2022

Czy Twój akumulator jest gotowy na jesień?

19.09.2022

Co robić, gdy zaświeci się kontrolka check engine?

16.09.2022

Czy wiesz, kiedy warto hamować silnikiem?

Hamowanie silnikiem to czynność, którą wpaja się już od samego początku przygody z nauką jazdy. Ta technika według niektórych kierowców jest nudna, a dla innych bardzo korzystna. Czy faktycznie zawsze powinno się hamować silnikiem? Sprawdźcie!
14.09.2022

Jak przygotować swoje auto na jesień? 5 wskazówek!

Coraz bliżej jesień, czas pomyśleć o odpowiednim przygotowaniu swojego samochodu do tej wymagającej pory roku. Już wkrótce rozpoczną się deszczowe dni, mgły, a nawet pierwsze przymrozki. Co zrobić, by odpowiednio przygotować auto na jesień? Sprawdźcie nasze wskazówki.
12.09.2022

Ujawniamy najczęstsze uszkodzenia układu hamulcowego

Układ hamulcowy w samochodzie pełni bardzo ważną rolę. Odpowiada za nasze bezpieczeństwo na drodze. Dlatego bardzo ważne jest regularne sprawdzanie jego stanu i jak najszybsze weryfikowanie potencjalnych usterek. Które z nich występują najczęściej w układzie hamulcowym?
09.09.2022

Czy na pewno wiesz, jak sprawdzić ciśnienie w oponach?

Kontrola ciśnienia w oponach i sprawdzenie głębokości bieżnika powinno być nawykiem każdego odpowiedzialnego kierowcy. Niezależnie od tego, czy planujecie dłuższą podróż, czy będziecie korzystać z auta w obrębie swojego miejsca zamieszkania, musicie wiedzieć w jakim stanie są Wasze opony – to kwestia bezpieczeństwa. Czy wiecie, jak je dobrze sprawdzić?
05.09.2022

Czy opłaca się zmienić jakość i lepkość oleju w silnikach z dużym przebiegiem?

Olej jest bardzo ważny dla silnika. To wręcz jego element konstrukcyjny. Dopasowuje się go względem określonych parametrów pracy pompy, luzów montażowych, wysilenia oraz systemów oczyszczania spalin. W silniku zawsze powinien znajdować się olej, który jest mu dedykowany, niezależnie od przebiegu.
02.09.2022

Jak wydłużyć trwałość używanego samochodu?

Nowoczesne samochody mogą mieć znacznie większe przebiegi niż modele z lat 90-tych, ale trzeba o to zadbać. W obliczu rosnących cen aut, problemów z produkcją oraz w świetle nowego prawa unijnego, które zablokuje od 2035 roku rejestrację aut spalinowych, ta wiedza może być bardzo cenna. Jak wydłużyć trwałość używanego samochodu? Sprawdźcie!