08.10.2021

Czy warto inwestować w auto-detailing w sezonie jesienno-zimowym?

Rozpoczął się właśnie najtrudniejszy sezon dla wszystkich zmotoryzowanych i ich pojazdów. Chociaż dopiero co jesień do nas zawitała, warto już pomyśleć o odpowiednim przygotowaniu auta do jej warunków, zanim nadejdzie zima. Czy auto-detailing to dobry pomysł w tym okresie?

 

Co to jest auto-detailing?

Inaczej bywa nazywany również car-detailingiem. To pakiet usług, w ramach których karoseria, szyby, wnętrze auta podlegają wieloetapowemu czyszczeniu razem z działaniami renowacyjnymi.

Auto detailing to nie zwykłe mycie samochodu. Tutaj proces trwa kilka godzin, a nawet dni. Z ogromną precyzją traktuje się każdy detal i nie pomija żadnego etapu. W trakcie procesów auto detailingowych usuwa się przybrudzenia, ale również drobne defekty, przebarwienia lakieru oraz zarysowania.

Co również istotne – w ramach tej usługi można wykonać zabezpieczenie karoserii na przyszłość. Wykonuje się to poprzez naniesienie niewidocznej warstwy ochronnej, której zadaniem jest uniemożliwienie przyklejania się drobinek pyłu i kurzu.

Czy dbanie o auto jesienią i zimą ma sens?

Te dwie pory roku są bardzo trudne dla naszych pojazdów. Niesprzyjające warunki pogodowe powodują, że szybko się brudzą, a do tego mają do czynienia z częstymi opadami, a zimą również z solą drogową, lodem i śniegiem. To wszystko oddziałuje również negatywnie na nadwozie, a jeśli całkowicie to zignorujemy, to możemy osłabić strukturę lakieru. Z kolei nieumiejętne usuwanie zabrudzeń może doprowadzić do jego zarysowania.

W nowszych samochodach lakier jest przeważnie cieńszy i mniej wytrzymały niż w tych pojazdach, które zjechały z taśmy produkcyjnej co najmniej 10 lat temu. A więc będąc właścicielem nowoczesnego pojazdu warto rozważyć auto detailing, który pozwoli zadbać o pojazd nawet w tak trudnym czasie, jakim jest jesień i zima.

Jak auto detailing może Ci pomóc?

Przede wszystkim mycie detailingowe samochodu utrzymuje lakier w dobrej kondycji, a do tego pozwala zadbać o jego gładkość oraz zredukować wpływ negatywnych czynników zewnętrznych. Specjaliści używają w tym celu zaawansowanych narzędzi oraz środków pielęgnujących.

Po umyciu samochodu nakładana jest powłoka ochronna. Do wyboru mamy ceramiczną, która jest bardzo wytrzymała, ale również jej cena jest nie na każdą kieszeń lub inne, równie dobre i tańsze. Powłoka ochronna chroni karoserię przed przywieraniem brudu, zmniejsza ryzyko uszkodzenia lakieru w trakcie mycia, a do tego ma właściwości hydrofobowe, co zapobiega efektowi obladzania lakieru i chroni go przed chemią i solą drogową.

Z ciekawych rynkowych rozwiązań auto detaling oferuje również tzw. niewidzialną wycieraczkę oraz specjalne preparaty przeciwko parowaniu szyb. Stosowanie tych rozwiązań niweluje ryzyko zamarzania szyb, a także odejmuje dużo czasu potrzebnego na skrobanie ich zimą. 

NaukaPoradnik kierowcySamochodyTechnologiaTrendyWywiadyNaprawaNarzędziaOpony
Udostępnij: