23.06.2023

Jak prawidłowo zadbać o bagażnik w samochodzie?

Wielu kierowców całkowicie zapomina o czystości w swoim bagażniku. Służy im na co dzień do przewożenia różnych rzeczy, większych bagaży w okresie wakacji oraz zakupów spożywczych. Mało kto regularnie sprząta bagażnik, a przecież to równie istotne! Zwłaszcza, że nietrudno go zabrudzić lub zniszczyć jego wnętrze, przewożąc różne rzeczy. Jak dobrze wysprzątać bagażnik w aucie?

Zabezpieczenie bagażnika

W trakcie przewożenia różnych przedmiotów w bagażniku, czy to zakupów spożywczych, walizek, czy nawet zwierzaków domowych, bardzo łatwo o zabrudzenia czy nawet uszkodzenia. Czyszczenie poplamionej oryginalnej tapicerki, czy wymiana na nową mogą sporo kosztować. A można tego uniknąć.

Warto zdecydować się na zabezpieczenie przestrzeni bagażowej matą chroniącą wnętrze, która ma właściwości antypoślizgowe. To sprzyja nie tylko utrzymaniu porządku, ale również zapobiega przemieszczaniu się rzeczy w czasie jazdy.

Takie wkładki do bagażnika zwykle są wykonane z gumy albo z tworzywa TPE, co oznacza że mają wysoki stopień trwałości oraz odporność na ścieranie. Dzięki temu można skutecznie zabezpieczyć oryginalną wykładzinę przed uszkodzeniami mechanicznymi, które mogą być spowodowane transportowaniem różnych ostrych przedmiotów.

Dodatkowo zatrzymują one wodę, błoto i piasek, a nawet sierść zwierzaków domowych. Można je łatwo wyczyścić – wystarczy spłukać matę pod bieżącą wodą.

Regularne porządki w bagażniku

Bardzo ważne jest regularne sprzątanie i odkurzanie w bagażniku samochodowym. Świetnie sprawdzi się do tego mały odkurzacz samochodowy, który nie potrzebuje zasilania prądem w trakcie swojej pracy. Urządzenie tego rodzaju zwykle jest kompaktowe i lekkie i można je wozić na co dzień w swoim samochodzie.

Małym odkurzaczem samochodowym będziecie mogli dotrzeć do różnych zakamarków, w których gromadzi się piach i kurz, a dodatkową zaletą są filtry antyalergiczne, które oczyszczają przestrzeń z roztocza, bakterii i innych alergenów. Niektóre odkurzacze samochodowe mają również opcję sprzątania na mokro!

Systematyczne porządki w bagażniku samochodowym to również świetna okazja do przejrzenia wszystkich rzeczy, które w nim wozimy, może się okazać że większość z nich wcale nie jest potrzebnych.

Zainwestuj w akcesoria

Nie trzeba tracić nerwów na sprzątanie rozrzuconych zakupów spożywczych z bagażnika i narażać je na uszkodzenie lub zabrudzenie. Można uniknąć takich sytuacji przez zorganizowanie przestrzeni, w tym celu świetnie sprawdzą się dodatkowe przegródki, kieszenie i paski lub składane kosze.

Organizery do akcesoriów samochodowych świetnie sprawdzą przy przechowywaniu płynów, szczotek, gąbek czy ściereczek do czyszczenia.

Można również wyposażyć bagażnik w specjalne kieszenie i siatki na rzepy, na rynku są również dostępne takie, które można zamontować na tyłach foteli. Pozwalają one na przechowywanie drobnych rzeczy, które zwykle leżą luzem i tworzą bałagan.

NaukaPoradnik kierowcySamochodyTechnologiaTrendyWywiadyNaprawaNarzędziaOpony
Udostępnij: