13.03.2023

Mistrzostwa mechaników 2023 - bądź z nami na Poznań Motor Show

Już 30 marca rozpocznie się najważniejsze wydarzenie motoryzacyjne dla całej Europy: Poznań Motor Show! Na wydarzeniu odbędą się również Mistrzostwa Mechaników, których Yanosik jest partnerem. Jakich atrakcji można się spodziewać w tym roku?

Mistrzostwa Mechaników - co to takiego?

Ogólnopolskie Mistrzostwa Mechaników to cykliczne wydarzenie, które zrzesza tysiące młodych osób, które w przyszłości chcą wykonywać zawód mechanika samochodowego, specjalisty od pojazdów elektrycznych, lakiernika czy innego pokrewnego.

W tym roku odbędzie się już XII edycja Ogólnopolskich Mistrzostw Mechaników, a uczestnicy ponownie stawią czoła różnym wyzwaniom, sprawdzając swoje umiejętności w praktyce. Konkurs poprowadzi znany w środowisku mechaników samochodowych Grzegorz Duda.

Finał XII Ogólnopolskich Mistrzostw Mechaników odbędzie się podczas Poznań Motor Show w dniach 30 marca – 2 kwietnia.

Kategorie Mistrzostw Mechaników

Kategorie tegorocznej edycji Mistrzostw Mechaników prezentują się następująco:

  • Młody Mechanik Pojazdów Ciężarowych
  • Młody Lakiernik
  • Młody Mechanik
  • Mechanik Zawodowy
  • Elektromobilni
  • Młody Mechanik Maszyn Rolniczych
  • Młody Mechanik Motocyklowy

Co ważne, od tego roku powraca kategoria Młody Lakiernik, która przez jakiś czas nie była dostępna.

Poznań Motor Show - największy event motoryzacyjny w Poznaniu

Największa impreza motoryzacyjna w Europie już wkrótce się rozpocznie, Poznań Motor Show startuje 30 marca i potrwa do 2 kwietnia.

W tym roku, podobnie jak w poprzednich edycjach, przewidziano mnóstwo atrakcji: m.in. premierę nowego modelu Torres marki SsangYong, kongres MOVE poruszający dziedzinę elektromobilności, Ogólnopolski Turniej Wiedzy Samochodowej oraz pokazy motocyklowe.

Nie zabraknie również areny Wideoblogerów, z którymi chętnie spotkają się wszyscy pasjonaci motoryzacji oraz gali Best Cars, na której zaprezentowane zostaną najlepsze auta, wybrane spośród 385 modeli z 11 klas.

Yanosik Warsztaty na Mistrzostwach Mechaników

Już w ubiegłym roku wspieraliśmy uczestników Ogólnopolskich Mistrzostw Mechaników swoim doświadczeniem i wiedzą oraz edukowaliśmy ich w zakresie przyszłego zawodu rzeczoznawcy samochodowego.

Nasz udział w XI edycji Mistrzostw Mechaników nie skończył się tylko na tym! Wprowadziliśmy również swoją konkurencję do zawodów „Auto znawca”, w ramach której uczestnicy musieli przeprowadzić fachowe oględziny stanu technicznego samochodu oraz wypełnić kartę rzeczoznawcy w czasie 5 minut.

W tym roku ponownie Yanosik będzie partnerem Ogólnopolskich Mistrzostw Mechaników i szykuje dla uczestników wiele atrakcji! Półfinaliści ponownie będą mogli sprawdzić swoją wiedzę w autorskiej konkurencję, którą przygotowujemy. Na ten moment jeszcze nie zdradzimy szczegółów, ale wiedzcie, że nie zabraknie pozytywnej energii i wielu emocji.

NaukaPoradnik kierowcySamochodyTechnologiaTrendyWywiadyNaprawaNarzędziaOpony
Udostępnij: