26.07.2021

Mobilny warsztat samochodowy – czy to się opłaca?

Wychodząc naprzeciw cyfrowej transformacji i potrzebom szybkiego znalezienia informacji przez użytkowników powstał serwis Yanosik Warsztaty, który wspiera kierowców w znalezieniu w swojej okolicy najlepszych specjalistów. Jednak poza stacjonarną wizytą w warsztacie samochodowym istnieje również możliwość skorzystania z usługi mobilnego mechanika. Na czym to polega? Wyjaśniamy.

 

Mobilny mechanik o co chodzi?

Jednym z bardzo wygodnych rozwiązań dla kierowców jest możliwość skorzystania z wezwania mechanika mobilnego. Polega to na tym, że można się skontaktować z warsztatem mechanicznym, który oferuje możliwość wysłania na miejsce unieruchomienia pojazdu, swojego specjalisty.

Wówczas wystarczy opisać usterkę samochodu, a obsługa wstępnie diagnozuje problem i wyśle do klienta odpowiednio przygotowanego specjalistę.

Jakie są zalety mobilnego mechanika?

Do zdecydowanych plusów należy krótki czas diagnozy problemu z pojazdem, a także możliwość skorzystania z niewielkich i często spotykanych naprawach. To świetne rozwiązanie dla osób, które znajdują się w trasie i spotka ich problem z pojazdem, z którym nie potrafią sobie poradzić na miejscu zdarzenia.

Jednak, jak wiadomo, wszystko ma swoje plusy i minusy. Jakie są zatem wady usługi mobilnego warsztatu?

Wady w mobilnych naprawach

Przede wszystkim to duże koszty naprawy, które składają się nie tylko na samą usługę zlikwidowania awarii lub usterki, ale także dolicza się do nich opłatę związaną z dojazdem specjalisty na miejsce.

Specjalistom z kolei taka usługa może się nie opłacać, z powodu dużych kosztów utrzymania samochodu serwisowego i profesjonalnego zespołu, w tym również dodatkowej obsługi infolinii. Istnieje także duże ryzyko niezadowolenia klientów, jeśli nie uda się zlikwidować usterki na trasie, ze względu na konieczność zabrania auta do warsztatu.

Nierzadko problemy z samochodem sprowadzają się do braku płynów eksploatacyjnych czy też paliwa. Jednak po zapytaniu o ich poziom klientów, którzy kontaktują się z mobilnym warsztatem, pojawiają się sygnały niezadowolenia. A przecież trzeba mieć na uwadze, że nie każda awaria jest od razu najgorszym scenariuszem.

Jakie są alternatywne możliwości?

- Jedną z usług, które oferujemy w Yanosik Warsztaty jest pomoc drogowa. Również można ją znaleźć już w aplikacji Yanosik. Taka forma naprawy opiera się na różnych rozwiązaniach, dopasowanych do potrzeb kierowcy i samochodu, który ma awarię. Generalnie pomoc drogowa może naprawić samochód na trasie lub zabrać go lawetą do najbliższego warsztatu samochodowego, w którym specjaliści zajmą się usterką - mówi  Dawid Kaczmarowski, Warsztaty Yanosik

Pomoc drogowa to rozwiązanie dedykowane wszystkim kierowcom, których samochód został unieruchomiony na trasie. Specjaliści są odpowiednio przygotowani zarówno do odholowania samochodu, jak i jego naprawy. To znacznie lepsza forma pomocy, gdyż nawet jeśli naprawa potrwa dłużej, to fachowcy znajdą dla klienta auto zastępcze, aby nie blokować jego planów. 

Jeśli jesteś w trasie i przydarzy Ci się awaria samochodu, zacznij od sprawdzenia poziomu płynów eksploatacyjnych oraz paliwa. Następnie spróbuj ocenić sytuację, jeśli masz podejrzenie, że nie jest to poważna sprawa, wówczas możesz skorzystać z usług mobilnego mechanika. Musisz się jednak liczyć z większymi kosztami naprawy, niż w stacjonarnym warsztacie. 

A jeśli chcesz odwiedzić profesjonalny warsztat w okolicy, poszukaj go na Yanosik Warsztaty lub na mapach Yanosika. 

20.09.2021

Długi postój auta to jego powolne niszczenie. Sprawdź, jak temu zapobiec!

Nie da się ukryć, że samochody są stworzone do tego, by nimi jeździć. Nieużywane niszczeją. Jednak można temu skutecznie zapobiec, zwłaszcza, gdy mamy zaplanowany długi postój naszego auta. Jak to zrobić? Sprawdźcie!
17.09.2021

Opony całoroczne – czy to się opłaca?

Pory roku w obecnych czasach są znacznie mniej zróżnicowane, niż jeszcze kilka lat temu. Mamy znacznie łagodniejsze zimy i upalne lato, a to powoduje, że kierowcy mają coraz większy dylemat przy wymianie opon. Jeżeli zastanawialiście się, czy opony całoroczne się opłacają, to przeczytajcie poniższy artykuł. Odpowiadamy na wszystkie nurtujące Was pytania.
15.09.2021

Te 5 najważniejszych czynności przygotuje Twoje auto na jesień. Nie uwierzysz co jest numerem 1!

Jesień oznacza trudniejsze warunki drogowe, zwłaszcza, gdy znienacka zaskoczy nas ulewa na trasie. Jak przygotować swój samochód, aby czuć się w nim bezpiecznie podczas trudnej jesiennej pogody na polskich drogach? Mamy dla Was 5 świetnych wskazówek, które pomogą Wam w przygotowaniach!