26.07.2021

Mobilny warsztat samochodowy – czy to się opłaca?

Wychodząc naprzeciw cyfrowej transformacji i potrzebom szybkiego znalezienia informacji przez użytkowników powstał serwis Yanosik Warsztaty, który wspiera kierowców w znalezieniu w swojej okolicy najlepszych specjalistów. Jednak poza stacjonarną wizytą w warsztacie samochodowym istnieje również możliwość skorzystania z usługi mobilnego mechanika. Na czym to polega? Wyjaśniamy.

 

Mobilny mechanik o co chodzi?

Jednym z bardzo wygodnych rozwiązań dla kierowców jest możliwość skorzystania z wezwania mechanika mobilnego. Polega to na tym, że można się skontaktować z warsztatem mechanicznym, który oferuje możliwość wysłania na miejsce unieruchomienia pojazdu, swojego specjalisty.

Wówczas wystarczy opisać usterkę samochodu, a obsługa wstępnie diagnozuje problem i wyśle do klienta odpowiednio przygotowanego specjalistę.

Jakie są zalety mobilnego mechanika?

Do zdecydowanych plusów należy krótki czas diagnozy problemu z pojazdem, a także możliwość skorzystania z niewielkich i często spotykanych naprawach. To świetne rozwiązanie dla osób, które znajdują się w trasie i spotka ich problem z pojazdem, z którym nie potrafią sobie poradzić na miejscu zdarzenia.

Jednak, jak wiadomo, wszystko ma swoje plusy i minusy. Jakie są zatem wady usługi mobilnego warsztatu?

Wady w mobilnych naprawach

Przede wszystkim to duże koszty naprawy, które składają się nie tylko na samą usługę zlikwidowania awarii lub usterki, ale także dolicza się do nich opłatę związaną z dojazdem specjalisty na miejsce.

Specjalistom z kolei taka usługa może się nie opłacać, z powodu dużych kosztów utrzymania samochodu serwisowego i profesjonalnego zespołu, w tym również dodatkowej obsługi infolinii. Istnieje także duże ryzyko niezadowolenia klientów, jeśli nie uda się zlikwidować usterki na trasie, ze względu na konieczność zabrania auta do warsztatu.

Nierzadko problemy z samochodem sprowadzają się do braku płynów eksploatacyjnych czy też paliwa. Jednak po zapytaniu o ich poziom klientów, którzy kontaktują się z mobilnym warsztatem, pojawiają się sygnały niezadowolenia. A przecież trzeba mieć na uwadze, że nie każda awaria jest od razu najgorszym scenariuszem.

Jakie są alternatywne możliwości?

- Jedną z usług, które oferujemy w Yanosik Warsztaty jest pomoc drogowa. Również można ją znaleźć już w aplikacji Yanosik. Taka forma naprawy opiera się na różnych rozwiązaniach, dopasowanych do potrzeb kierowcy i samochodu, który ma awarię. Generalnie pomoc drogowa może naprawić samochód na trasie lub zabrać go lawetą do najbliższego warsztatu samochodowego, w którym specjaliści zajmą się usterką - mówi  Dawid Kaczmarowski, Warsztaty Yanosik

Pomoc drogowa to rozwiązanie dedykowane wszystkim kierowcom, których samochód został unieruchomiony na trasie. Specjaliści są odpowiednio przygotowani zarówno do odholowania samochodu, jak i jego naprawy. To znacznie lepsza forma pomocy, gdyż nawet jeśli naprawa potrwa dłużej, to fachowcy znajdą dla klienta auto zastępcze, aby nie blokować jego planów. 

Jeśli jesteś w trasie i przydarzy Ci się awaria samochodu, zacznij od sprawdzenia poziomu płynów eksploatacyjnych oraz paliwa. Następnie spróbuj ocenić sytuację, jeśli masz podejrzenie, że nie jest to poważna sprawa, wówczas możesz skorzystać z usług mobilnego mechanika. Musisz się jednak liczyć z większymi kosztami naprawy, niż w stacjonarnym warsztacie. 

A jeśli chcesz odwiedzić profesjonalny warsztat w okolicy, poszukaj go na Yanosik Warsztaty lub na mapach Yanosika. 

NaukaPoradnik kierowcySamochodyTechnologiaTrendyWywiadyNaprawaNarzędziaOpony
Udostępnij: