Warsztaty.Yanosik.pl Blog

12.04.2024

Niedokręcone koło – objawy

Słyszysz dziwne stukanie podczas jazdy? To może być niedokręcone koło, które stanowi poważne zagrożenie na drodze. Dowiedz się, jak rozpoznać objawy niedokręcenia i jak zapobiec potencjalnej awarii!
10.04.2024

Jak odpowietrzyć hamulce z ABS?

Zapowietrzone hamulce to poważne ryzyko na drodze. Wiedza o ich odpowietrzaniu może być kluczem do bezpiecznej jazdy. Dowiedz się, jak samodzielnie zadbać o sprawność układu hamulcowego, zanim ruszysz w trasę!
18.03.2024

Używane części samochodowe - skąd je pozyskać?

Przyjrzymy się używanym częściom samochodowym - tematowi, który budzi wiele wątpliwości i obaw. Kiedy warto z nich korzystać? Jak możemy zaoszczędzić? Na co zwrócić uwagę przy wyborze? Podpowiadamy, jak sprawnie i bezpiecznie dokonywać zakupów używanych części samochodowych.
13.03.2024

Most napędowy w samochodzie - wszystko co musisz wiedzieć

Most napędowy jest niezwykle ważnym podzespołem w każdym samochodzie. Jeśli będzie uszkodzony – auto nie ruszy. Za co dokładnie odpowiada most napędowy? Jakie są rodzaje tego elementu? Co robić, by nie doprowadzić do jego awarii? Wszystkie odpowiedzi czekają w naszym poradniku!
23.02.2024

Czym jest regeneracja części samochodowych?

A gdyby tak… dać zużytym częściom samochodowym drugie życie? To możliwe! Dzięki regeneracji części samochodowych mogą one działać sprawnie jeszcze przez długi czas! Na czym polega ten proces? Czy wszystkie elementy można regenerować? Sprawdźcie!
21.02.2024

Oryginalne części samochodowe czy ich zamienniki?

Odwieczny dylemat każdego właściciela pojazdu – naprawiać auto z oryginalnymi częściami i zapłacić więcej, czy wybrać zamienniki, które są tańsze? Pomożemy Wam zdecydować! Zajrzyjcie do naszego poradnika i dowiedzcie się, co wybrać – oryginalne części czy ich zamienniki.
15.12.2023

Skrzynia korbowa w silniku - co to takiego i jak działa?

Sercem silnika jest skrzynia korbowa. To ona odpowiada za utrzymanie jednostki w doskonałym stanie. Co się w niej znajduje i dlaczego tak ważne jest dbanie o jej prawidłową kondycję? Sprawdźcie!
11.12.2023

Spalone sprzęgło - jakie daje objawy?

Bez sprzęgła w samochodzie ani rusz. I to dosłownie! Czy łatwo jest spalić sprzęgło? Czy dalsza jazda ze spalonym sprzęgłem to dobry pomysł? Dalsza jazda będzie nie tylko niebezpieczna, ale niekiedy nawet niemożliwa. Jak rozpoznać, czy doszło do spalenia sprzęgła? Czy można tego uniknąć? Sprawdźcie w naszym poradniku!
08.12.2023

Kody błędów w samochodzie

Kody błędów w samochodzie są bardzo przydatne w diagnostyce pojazdów. Jak odczytywać kody błędów w aucie? Sprawdźcie nasz wpis!