Warsztaty.Yanosik.pl Blog

25.08.2023

Kontrolka EPC – co to jest i co sygnalizuje w samochodzie?

W nowoczesnych samochodach, w których znajduje się wiele elektronicznych systemów wsparcia kierowcy, możecie spotkać kontrolkę EPC. Pojawia się ona w momencie awarii elektrycznej, a co za tym idzie należy do grupy ostrzegawczo-informacyjnej.
14.08.2023

Czy samochód jest bezpieczny podczas burzy?

Letnie burze potrafią być naprawdę intensywne. Co zrobić, jeśli nawałnica złapie Was w drodze? Czy w samochodzie jest bezpiecznie podczas burzy? Sprawdźcie!
09.08.2023

WLTP - co to jest i na czym polega test?

Zanim samochód trafi do sprzedaży na rynku europejskim, zostaje poddany szczegółowym testom, które sprawdzają różne scenariusze użytkowania. Jednym z najważniejszych testów, któremu poddawane jest auto, jest badanie WLTP. Określa on m.in. poziom spalania czy emisje szkodliwych substancji przez wybrany model pojazdu.
21.02.2022

Skąd samochody tyle o nas wiedzą?

Nowoczesne samochody monitorują nie tylko styl jazdy, ale również to dokąd jedziemy, a także z jakich funkcji korzystamy. A kontrola kierowcy już wkrótce się zwiększy, po wprowadzeniu ogranicznika prędkości. Dokąd trafiają dane? Jak są zbierane? Wyjaśniamy.
21.01.2022

Jak nie dać się oszukać w warsztacie samochodowym?

W warsztatach samochodowych niestety wciąż dochodzi do różnych niepożądanych działań, które polegają na wyciągnięciu większej ilości pieniędzy z kieszeni klientów. Jakie sztuczki wykorzystują mechanicy, aby naciągnąć swoich klientów? Sprawdź, żeby zawsze pozostać czujnym!
22.11.2021

Kiedy opony się zużywają?

Każda część samochodowa się zużywa. Nie inaczej jest w przypadku opon, które również mają swój czas przydatności. I możecie się zdziwić, ale nie tylko data produkcji ogumienia odgrywa największą rolę w tym, czy są nowe. Kiedy opony się zużywają? Jaki mają termin użyteczności? Sprawdźcie.
  • page
  • 1 / 1
  • You're on page 1
  • page