warsztaty-header

Warsztaty.Yanosik.pl Blog

29.11.2021

Te nawyki kierowców niszczą ich samochody. Nie uwierzysz, ale też możesz je mieć

Na stan samochodu wpływa sposób w jaki nim jeździmy. Nie chcąc uszkodzić pojazdu, by nie ponosić dodatkowych kosztów związanych z naprawą usterek, lepiej wystrzegać się kilku nawyków, które mogą skutecznie skrócić szczęśliwe życie naszego auta. Jakie grzechy kierowców doprowadzają do uszkodzenia samochodów i jak im zapobiec? Pytamy eksperta z Yanosik Warsztaty.
26.11.2021

Czy wiesz, że olej w manualnej skrzyni biegów się starzeje?

Oleje przekładniowe pracują w szerokim zakresie temperatur. Ta duża rozpiętość powoduje istotne zmiany ich właściwości, głównie w zakresie lepkości. W przypadku nieumiejętnie dobranego oleju może to wpłynąć negatywnie na pracę przekładni manualnej. Wymiana oleju jest wówczas niezbędna.
24.11.2021

Czujniki parkowania w aucie – czy to ma sens?

Coraz częściej w nowoczesnych autach spotykacie czujniki parkowania. Mają one wspierać kierowców w bezpiecznym i optymalnym parkowaniu. Nie są jednak niezawodne, dlatego nie powinniśmy im ufać w 100%. Jak działają czujniki parkowania? Czy warto je zamontować w swoim aucie? Sprawdźcie!
22.11.2021

Kiedy opony się zużywają?

Każda część samochodowa się zużywa. Nie inaczej jest w przypadku opon, które również mają swój czas przydatności. I możecie się zdziwić, ale nie tylko data produkcji ogumienia odgrywa największą rolę w tym, czy są nowe. Kiedy opony się zużywają? Jaki mają termin użyteczności? Sprawdźcie.
19.11.2021

Nowe etykiety na oponach pomogą Wam w zakupie zimowego ogumienia

Wprowadzone 1 maja tego roku zmiany w etykietach na oponach pomogą Wam dobrać odpowiednie ogumienie na sezon zimowy. Znajdziecie na nich ważne informacje dotyczące przyczepności opon w różnych warunkach atmosferycznych i nie tylko. Jak odczytywać piktogramy na nowych oznaczeniach? Sprawdźcie!
17.11.2021

Obalamy mity dotyczące manualnej skrzyni biegów!

Kierowcy dzielą się na dwa rodzaje – zwolenników manualnej skrzyni biegów oraz przeciwników, którzy wybierają automat. Wielu fanów automatycznych skrzyń twierdzi, że są o wiele wygodniejsze i prostsze w obsłudze, co jest prawdą, ale często fani manuala odpowiadają im, że automat nie daje takich osiągów, jak właśnie manualna skrzynia biegów. Czy to prawda? Obalamy mity dotyczące manualnych skrzyń!
15.11.2021

W Polsce nie ma obowiązku wymiany opon na zimowe, ale…

W naszym kraju wymiana opon na zimowe nie jest obowiązkowa, ale jest zalecana. To, czy kierowca podejmie decyzję o zmianie ogumienia zależy wyłącznie od jego woli i poczucia odpowiedzialności. Wymiana opon na zimowe to nie tylko zwiększone bezpieczeństwo własne, ale również innych uczestników ruchu drogowego.
12.11.2021

Laboratoria drogowe – co tak właściwie robią?

Spotkaliście kiedyś na trasie laboratoria drogowe? Jest ich zaledwie 16 w całej Polsce i należą do GDDKiA. Ich zadaniem jest pilnowanie wysokich standardów dróg, które są w budowie oraz tych, które są już eksploatowane. Czym dokładnie zajmują się laboratoria drogowe? Sprawdźcie!
10.11.2021

Zaparowane szyby w aucie? Wiemy, jak sobie z nimi poradzić!

Myślisz, że gdy w aucie parują szyby, a pojazd nie ma klimatyzacji to nie poradzisz sobie z problemem? Nic bardziej mylnego! Możesz skorzystać ze sprawdzonych metod, które pozwolą Ci pozbyć się problemu lub znaleźć jego przyczynę.