Warsztaty.Yanosik.pl Blog

04.12.2023

System start stop - co to takiego?

W nowszych samochodach można znaleźć funkcję start-stop. Na czym dokładnie polega ten system, jak działa i kiedy wymaga serwisu? Sprawdźcie w naszym artykule!
01.12.2023

Systemy ADAS (Advanced Driver Assistance Systems) - co to takiego

Obecnie Systemy ADAS, czyli systemy wsparcia kierowcy są zalecane w nowoczesnych pojazdach, ale już wkrótce będą stanowiły obowiązkowe wyposażenie samochodów produkowanych w Unii Europejskiej. Dowiedz się o nich więcej!
29.11.2023

Jak przygotować samochód na zimę?

Za chwilę rozpocznie się zima, dlatego warto zacząć myśleć o tym, jak przygotować swój samochód do tej pory roku. Auto w tym czasie jest wystawione na działanie mrozu, wilgoci, śniegu oraz soli. Jak zadbać o samochód zimą?
27.11.2023

Zmiana opon na zimowe

Kiedy najlepiej wymienić ogumienie na zimowe, gdzie przechowywać letnie opony, w jakich państwach opony zimowe są obowiązkowe i gdzie szukać najlepszych wulkanizatorów w swoim województwie? Sprawdźcie!
24.11.2023

Odma olejowa - czym jest i jak działa?

Odma olejowa pełni bardzo ważną rolę w samochodzie. Jej zadaniem jest odprowadzanie nadmiaru oleju i ograniczenie emisji szkodliwych gazów do środowiska. Gdzie znajduje się? Jakie są objawy jej usterki? Dowiedz się!
20.11.2023

Bezpieczeństwo bierne w samochodach - co to takiego i na czym polega?

W dobie rosnącej liczby nowych modeli samochodów kwestia bezpieczeństwa stała się coraz istotniejsza. Systemy bezpieczeństwa rozwijają się. Coraz nowsze modele aut są mocniej wyposażone w podzespoły, które mają za zadanie dbać o bezpieczeństwo bierne oraz czynne. Czym się różni bezpieczeństwo bierne i czynne? Sprawdźcie!
16.11.2023

Jak odpalić samochód na popych?

Odpalenie auta na popych to bardzo stara metoda. Dzięki niej można było wprawić auto w ruch, choćby po to, by dojechać do mechanika lub zjechać na miejsce do parkowania. Jak się zapala auto na popych?
14.11.2023

Mata bitumiczna w samochodzie – po co się ją montuje?

Zmniejszenie hałasu w samochodzie jest możliwe! Z pomocą przychodzi mata bitumiczna. Jak jej użyć? W jaki sposób wygłuszyć całe auto? Dowiedzcie się z naszego poradnika!
10.11.2023

Gniazdo OBD 2 w samochodzie - do czego służy?

Ekonomiczny i prosty sposób na diagnozowanie błędów różnych podzespołów samochodu oraz ich usunięcie. Może z niego skorzystać każdy kierowca! Czym jest i jak działa złącze OBD 2? Jak można z jego pomocą skasować błędy samochodu? Sprawdźcie w naszym poradniku!