Warsztaty.Yanosik.pl Blog

25.07.2022

Nieumiejętna wymiana filtrów w samochodzie

Wymiana filtra w samochodzie nie powinna być przeprowadzana przez osoby, które nie mają doświadczenia. Dlaczego? Ponieważ może doprowadzić do różnych uszkodzeń, które z kolei mogą się przyczynić do poważniejszych awarii. Sprawdźcie, czym może skutkować nieumiejętna wymiana filtrów w samochodzie.
20.06.2022

Akumulator latem nie daje rady? Sprawdź, jak o niego zadbać!

Wysokie temperatury w okresie letnim mogą mieć niekorzystny wpływ na kondycję akumulatora, który często bywa zapomniany przez kierowców. Nie sprawdzanie jego kondycji regularnie może doprowadzić do niechcianych zdarzeń w trakcie wakacyjnych podróży, a to skutecznie może zepsuć cały plan urlopu. Jak dbać o akumulator? Sprawdźcie kilka prostych wskazówek, które dla Was przygotowaliśmy!
25.02.2022

Co jest przyczyną bicia na kierownicy w trakcie jazdy?

Drgania na kierownicy są problemem wielu właścicieli samochodów. Niezależnie od modelu pojazdu, wieku i przebiegu mogą się przydarzyć. Co je powoduje? Istnieje wiele przyczyn – mogą to być źle wyważone koła, a nawet niedawno wymienione tarcze hamulcowe. Jak można sobie poradzić z biciem na kierownicy? Sprawdźcie.
18.02.2022

Ciśnienie w oponach – za wysokie, za niskie – jakie są konsekwencje?

O ciśnienie w oponach trzeba dbać i regularnie je kontrolować. Zbyt niskie lub za wysokie może mieć przykre konsekwencje i doprowadzić do niebezpiecznych sytuacji na drodze. Co się wydarzy, gdy w oponach będzie nieodpowiednie ciśnienie? Sprawdźcie.
28.01.2022

Jak diagnozuje się układy elektryczne w aucie?

Jak właściwie diagnozuje się w aucie układy elektryczne? Fachowiec doskonale zna sygnały pochodzące od czujników, wie gdzie znajdują się napięcia zasilające, a także sterowanie elementami wykonawczymi. W końcu to jego praca. A jeśli Wy jesteście ciekawi, jak to wygląda dokładnie, to zachęcamy do przeczytania naszego artykułu.
26.01.2022

Jednak nie będzie podwyżki za badania techniczne w SKP!

Właściciele Stacji Kontroli Pojazdów poprosili Ministerstwo Infrastruktury o podniesienie stawek za badania techniczne, które nie zmieniły się od dłuższego czasu. W świetle rosnących podwyżek cen za gaz i prąd, a także dynamicznie wzrastającej inflacji, nie jest to dobrą wiadomością dla SKP. Dlaczego nie będzie podwyżek cen? Sprawdzamy.
21.01.2022

Jak nie dać się oszukać w warsztacie samochodowym?

W warsztatach samochodowych niestety wciąż dochodzi do różnych niepożądanych działań, które polegają na wyciągnięciu większej ilości pieniędzy z kieszeni klientów. Jakie sztuczki wykorzystują mechanicy, aby naciągnąć swoich klientów? Sprawdź, żeby zawsze pozostać czujnym!
10.01.2022

Czy wiesz, że nie wszystkie płyny eksploatacyjne można mieszać?

Nagłe uzupełnienie płynów eksploatacyjnych nierzadko kończy się zmieszaniem obecnych z nowymi, innego producenta. Niestety może to doprowadzić do problemów, gdyż nie każdy płyn ma te same właściwości. Jak mieszać ze sobą płyny eksploatacyjne, gdy pod ręką nie mamy zapasu?
05.01.2022

Uwaga na kuny. Lubią niszczyć samochody. A naprawy ich działań mogą słono kosztować

Pomimo całego swojego uroku, kuny to niebezpieczne zwierzęta, które potrafią doprowadzić samochód do prawdziwej ruiny. Mają ogromny talent do demolowania wszelkich poddaszy, garaży, a nawet strychów. A z roku na rok jest ich coraz więcej. Możecie nawet nie mieć pojęcia, jak blisko Was mieszkają. Co robić, gdy znajdzie się ślady kun w swojej okolicy? Jak zabezpieczyć auto?