18.10.2021

Rdza zagościła na karoserii? Lakiernik Ci pomoże!

Jesienne deszcze i wilgoć nie rozpieszczają karoserii samochodu. Niedługo po nich zimowe chłody i ulice posypane solą. Używane auta mogą odczuć najmocniej te niekorzystne warunki pogodowe i na ich karoserii może się rozgościć rdza albo bąble czy dziury na nadwoziu. W takich sytuacjach może Ci pomóc lakiernik.

 

Nie da się uniknąć korozji?

Niestety fabryczne zabezpieczenia samochodów nie są wieczne. Każdy samochód, który jest używany przez swojego właściciela jest narażony na to zjawisko. Bez względu na zapewnienia producentów. Dlaczego?

Ponieważ metal wchodzi w reakcje ze składnikami środowiska i nic się nie da na to zaradzić. Lecz można zapobiegać – dbając o lakier swojego auta. Profesjonalni lakiernicy nie tylko zabezpieczą powłokę lakierniczą, ale również zajmą się jej konserwacją i naprawą uszkodzonych przez korozję miejsc.

Kiedy udać się do lakiernika?

Samochody, które nie mają widocznych uszkodzeń karoserii również powinny być odpowiednio zabezpieczane. Jednak ich właściciele również powinni pamiętać o regularnym myciu samochodu oraz woskowaniu.

Każde auto, które jest parkowane na zewnątrz jest narażone na deszcz, rosę, ptasie odchody, żywicę z drzew oraz wiele innych czynników, które wpływają na jego karoserię. Dlatego bardzo ważnym jest, by regularnie oczyszczać je ze wszystkich zanieczyszczeń i stosować dodatkowe zabezpieczenia karoserii, dzięki którym będzie ładnie wyglądać latami.

A gdy Wasz pojazd został już poważnie dotknięty korozją, wówczas najlepiej będzie umówić się do lakiernika. Wykwalifikowanych specjalistów z tej dziedziny znajdziesz tutaj.

Jak dokładnie może Ci pomóc lakiernik?

W przypadku uszkodzeń, które nie są zbyt poważne, a mówiąc zbyt poważne mamy na myśli ogromne dziury w nadwoziu lub zniszczenia, które wymagają ingerencji blacharza, wystarczy wybrać się do lakiernika.

Specjalista usunie rdzę, oczyści, odtłuści powierzchnię, a także wyrówna i wygładzi nadwozie, polakieruje i zajmie się wszelkimi uszkodzeniami karoserii. Przede wszystkim – pamiętajcie by nie zostawiać wżerów lub rdzawych plam bez naprawy w sezonie jesienno-zimowym. Mogą się pogłębić i doprowadzić do poważniejszych uszkodzeń, które będzie ciężko naprawić!

NaukaPoradnik kierowcySamochodyTechnologiaTrendyWywiadyNaprawaNarzędziaOpony
Udostępnij: