Warsztaty.Yanosik.pl Blog

29.03.2024

Tanie modyfikacje samochodu - tego nie rób!

Marzą Wam się modyfikacje samochodu, które podkręcą osiągi silnika albo nadadzą charakteru nadwoziu? Sprawdźcie, jakich modyfikacji nie wolno przeprowadzać w samochodzie.
20.03.2024

Stacja demontażu pojazdu - co to takiego?

Stary, uszkodzony lub powypadkowy samochód można oddać do stacji demontażu pojazdów. Jak przebiega proces demontażu pojazdu? Jakie warunki trzeba spełnić, by założyć własny punkt? Zachęcamy do lektury!
15.01.2024

Auto z USA - co trzeba zmienić? Jak je dostosować?

Amerykańskie samochody marzą się niejednemu kierowcy. Nie jest to marzenie nie do zrealizowania, aczkolwiek trzeba mieć odpowiedni budżet. Sprowadzenie samochodu ze Stanów Zjednoczonych jest dość kosztowne, a to nie jedyne wydatki, które czekają przyszłego właściciela, bowiem trzeba je dostosować do europejskich wymogów.
14.11.2023

Mata bitumiczna w samochodzie – po co się ją montuje?

Zmniejszenie hałasu w samochodzie jest możliwe! Z pomocą przychodzi mata bitumiczna. Jak jej użyć? W jaki sposób wygłuszyć całe auto? Dowiedzcie się z naszego poradnika!
03.11.2023

Samochód z uszkodzonym silnikiem - co zrobić?

Czy opłaca się naprawiać uszkodzony silnik w samochodzie? Czy warto sprzedać takie auto lub kupić je w okazyjnej cenie i wyremontować silnik? Tego dowiecie się z naszego artykułu!
30.10.2023

Moc silnika - jak przeliczyć kW na KM?

Moc silnika może być wyrażona zarówno w koniach mechanicznych, jak i kilowatach. Jak je przeliczać? Sprawdź ten wpis!
19.10.2023

Kierowcy, sprawdźcie ustawienie świateł w aucie bezpłatnie!

Kolejna edycja akcji „Twoje światła – Nasze bezpieczeństwo” właśnie startuje. Kierowcy, w jej trakcie, będą mogli bezpłatnie sprawdzić ustawienie swoich świateł w samochodzie w wybranych SKP w całej Polsce!
18.10.2023

Manualna skrzynia biegów - wszystko co musisz wiedzieć

Manualna skrzynia biegów wciąż cieszy się dużym uznaniem wśród kierowców i jest najczęściej spotykanym rozwiązaniem w Europie. Czy wiecie, jak właściwie działa manualna skrzynia biegów i z jakich elementów jest zbudowana? Sprawdźcie wszystko, co musicie wiedzieć o popularnym manualu.
25.09.2023

Strefa kontrolowanego zgniotu - co to jest i jak wpływa na bezpieczeństwo pasażerów samochodów?

We współczesnych samochodach bezpieczeństwo pasażerów jest jedną z priorytetowych rzeczy. Dlatego m.in. chroni nas strefa kontrolowanego zgniotu. Co to takiego? Odpowiadamy!