Warsztaty.Yanosik.pl Blog

04.11.2022

Tryby jazdy w samochodzie – jak działają?

Zmiana charakteru samochodu w kilka sekund? To możliwe dzięki wyborze trybu pracy auta! Nowoczesne pojazdy mają ich kilka, a auta sportowe czy terenowe jeszcze więcej. Jak działają tryby w samochodzie? Czy każdy je posiada? Sprawdźcie!
02.11.2022

Czy duże auto może nie przejść badania technicznego?

Duże samochody rodzinne są bardzo popularne wśród Polaków. Minivany, kombi, vany – wiele osób decyduje się na zakup takiego pojazdu, ze względu na znacznie większą pakowność i przestrzeń w kabinie. Jest jednak pewna rzecz w dużych samochodach, która powoduje, że mogą nie przejść badania technicznego. Co to jest? Sprawdźcie!
31.10.2022

Zauważyłeś wyciek oleju z silnika? Sprawdź, co robić!

Ciemne plamy pod samochodem to nie jest dobry objaw. W najgorszym wypadku może to być wyciek oleju z silnika, a wtedy trzeba reagować szybko! Co oznacza to zjawisko? Jak sobie z nim poradzić? Sprawdźcie!
27.10.2022

Jak odpowietrzyć układ chłodzenia w swoim samochodzie?

Układ chłodzenia pełni ważną rolę w samochodzie – chroni silnik przed przegrzaniem. Jego prawidłowa praca zapewni Wam wydajną i bezpieczną jazdę. Czasem zachodzi konieczność jego odpowietrzenia, której nie można zignorować. Tę czynność możecie przeprowadzić samodzielnie. Jak? Sprawdźcie!
25.10.2022

Czy już czas zmienić opony na zimowe?

Zima zbliża się coraz większymi krokami, a kierowcy powoli zastanawiają się czy już trzeba wymienić opony letnie na zimowe. W Polsce nie jest to obowiązkowe, ale w niektórych krajach europejskich, już tak. Kiedy jest dobry moment na zmianę opon na zimówki? Sprawdźcie!
20.10.2022

Kierowcy, sprawdźcie ustawienie świateł w aucie bezpłatnie!

Już pod koniec października startuje kolejna edycja akcji polskiej policji, ITS, PISKP i Yanosika – „Twoje światła – Nasze bezpieczeństwo”. Kierowcy, w jej trakcie, będą mogli bezpłatnie sprawdzić ustawienie swoich świateł w samochodzie w wybranych SKP w całej Polsce!
17.10.2022

Tych sygnałów nie ignoruj - mogą informować o awarii!

Niektóre objawy usterek w samochodzie są dość charakterystyczne - to konkretne dźwięki, zapachy, a nawet kolory. I właśnie one podpowiadają kierowcy, że czas odwiedzić mechanika, aby naprawić awarię. Na jakie sygnały trzeba zwrócić uwagę? Sprawdźcie!
14.10.2022

Jakie są objawy zużytych amortyzatorów?

Amortyzatory, tak jak i większość elementów podwozia, mają ogromne znaczenie dla bezpieczeństwa. Zużywają się stopniowo w czasie zwykłej eksploatacji. Tempo ich zużycia jest zależne od wielu czynników, a czasem bardzo trudno rozpoznać, że już do niego doszło. Jakie są oznaki zużytych amortyzatorów i kolumn zawieszenia? Sprawdź, żeby wiedzieć w przyszłości!
12.10.2022

Jak wyczyścić światła w aucie od wewnątrz?

Podczas korzystania z samochodu brudzi się nie tylko podwozie, karoseria oraz koła. Zabrudzeniom również ulegają reflektory, nie tylko z zewnątrz, ale także od wewnątrz. To powoduje, że ich praca nie przebiega prawidłowo, a droga może nie być dostatecznie oświetlona. Jak wyczyścić samodzielnie reflektory od wewnątrz? Sprawdźcie!