warsztaty-header

Warsztaty.Yanosik.pl Blog

01.12.2021

Czy wiesz, jak może Cię oszukać mechanik? Na te rzeczy zwróć uwagę!

Niestety wciąż zdarza się spotkać w warsztacie samochodowym nieuczciwego mechanika, który dla własnych korzyści spróbuje oszukać klienta. Wymieni części na używane, wybierze olej, który odpowiada jego wymaganiom lub naciągnie na naprawę, która nie jest potrzebna. Czarne owce wśród mechaników wciąż się zdarzają, dlatego sprawdź jakie sytuacje powinny zapalić Ci żółte światło w głowie.
29.11.2021

Te nawyki kierowców niszczą ich samochody. Nie uwierzysz, ale też możesz je mieć

Na stan samochodu wpływa sposób w jaki nim jeździmy. Nie chcąc uszkodzić pojazdu, by nie ponosić dodatkowych kosztów związanych z naprawą usterek, lepiej wystrzegać się kilku nawyków, które mogą skutecznie skrócić szczęśliwe życie naszego auta. Jakie grzechy kierowców doprowadzają do uszkodzenia samochodów i jak im zapobiec? Pytamy eksperta z Yanosik Warsztaty.
19.11.2021

Nowe etykiety na oponach pomogą Wam w zakupie zimowego ogumienia

Wprowadzone 1 maja tego roku zmiany w etykietach na oponach pomogą Wam dobrać odpowiednie ogumienie na sezon zimowy. Znajdziecie na nich ważne informacje dotyczące przyczepności opon w różnych warunkach atmosferycznych i nie tylko. Jak odczytywać piktogramy na nowych oznaczeniach? Sprawdźcie!
17.11.2021

Obalamy mity dotyczące manualnej skrzyni biegów!

Kierowcy dzielą się na dwa rodzaje – zwolenników manualnej skrzyni biegów oraz przeciwników, którzy wybierają automat. Wielu fanów automatycznych skrzyń twierdzi, że są o wiele wygodniejsze i prostsze w obsłudze, co jest prawdą, ale często fani manuala odpowiadają im, że automat nie daje takich osiągów, jak właśnie manualna skrzynia biegów. Czy to prawda? Obalamy mity dotyczące manualnych skrzyń!
15.11.2021

W Polsce nie ma obowiązku wymiany opon na zimowe, ale…

W naszym kraju wymiana opon na zimowe nie jest obowiązkowa, ale jest zalecana. To, czy kierowca podejmie decyzję o zmianie ogumienia zależy wyłącznie od jego woli i poczucia odpowiedzialności. Wymiana opon na zimowe to nie tylko zwiększone bezpieczeństwo własne, ale również innych uczestników ruchu drogowego.
12.11.2021

Laboratoria drogowe – co tak właściwie robią?

Spotkaliście kiedyś na trasie laboratoria drogowe? Jest ich zaledwie 16 w całej Polsce i należą do GDDKiA. Ich zadaniem jest pilnowanie wysokich standardów dróg, które są w budowie oraz tych, które są już eksploatowane. Czym dokładnie zajmują się laboratoria drogowe? Sprawdźcie!
10.11.2021

Zaparowane szyby w aucie? Wiemy, jak sobie z nimi poradzić!

Myślisz, że gdy w aucie parują szyby, a pojazd nie ma klimatyzacji to nie poradzisz sobie z problemem? Nic bardziej mylnego! Możesz skorzystać ze sprawdzonych metod, które pozwolą Ci pozbyć się problemu lub znaleźć jego przyczynę.
08.11.2021

Czy naprawy samochodów zdrożały?

Wzrost cen paliw, coraz większy koszt eksploatacji samochodu, braki części na rynku to powody, przez które kierowcy nie śpią po nocach. W obawie o to, co jeszcze może zdrożeć lub przestać być dostępne na rynku, wielu zmotoryzowanych decyduje się odwiedziny warsztatu samochodowego już teraz, aby zająć się kompleksowo swoim autem. Jednak i tutaj spotkała ich niespodzianka w postaci wyższych cen za usługi.
05.11.2021

Ukręcona śruba – jak ją odkręcić?

Interesuje Was samodzielna naprawa swojego samochodu? A może czekacie w kolejce do mechanika, ale sami chętnie zajrzycie do swojej maszyny, aby sprawdzić, co się dzieje? Jeśli na Waszej drodze stanie ukręcona śruba, a Wy już będziecie załamywać ręce, to przeczytajcie nasz artykuł i sprawdźcie kilka tipów, jak ją odkręcić.