29.04.2022

Zanim ruszysz na majówkę, sprawdź klimatyzację!

Już za chwilę wyjedziesz na upragniony urlop majowy? Świetnie! Ale nie zapomnij o sprawdzeniu klimatyzacji w swoim aucie, zwłaszcza że po zimie może być zagrzybiona. Co musisz zrobić? Sprawdź!

 

Nie odkładaj serwisu na później🚘

Nie pamiętasz już, kiedy robiłeś ostatnio serwis klimatyzacji? To niedobrze! Powinieneś go przeprowadzać regularnie i nie dopuścić do namnażania się szkodliwych mikoorganizmów w klimatyzacji.

Najlepiej serwisować klimatyzację co najmniej raz w roku oraz wymieniać filtr nawiewu co dwa lata. Większość mechaników wymieni filtr od ręki, a klimatyzację odgrzybi i zdezynfekuje w ciągu niecałej godziny.

To nieduże poświęcenie czasowe, prawda? A może Ci wyjść tylko na zdrowie!

Co może być w klimatyzacji?

W nieodgrzybianej klimatyzacji samochodowej mogą się kryć drobnoustroje, które wywołują katar, kaszel, a nawet łzawienie oczu. W gorszych przypadkach mogą powodować również alergie, a także zapalenie górnych i dolnych dróg oddechowych.

Sprawdź klimatyzację przed majówką!❄

Wybierasz się na urlop w długi weekend majowy? Zanim pojedziesz, zajrzyj do swojego mechanika i sprawdź stan klimatyzacji. Przed Tobą długa podróż, w trakcie której z pewnością będziesz chcieć skorzystać z chłodnego nawiewu, a lepiej żeby po włączeniu klimatyzacji nie zaskoczyła Cię jakaś nieprzyjemna sytuacja.

Ponadto – klimatyzacja zapobiega nachodzeniu pary na szyby, dzięki czemu zwiększysz swoją widoczność, a co za tym idzie – poprawisz poziom bezpieczeństwa.

Wybierając się do warsztatu samochodowego na sprawdzenie klimatyzacji, możesz również wykonać mały przegląd samochodu przed podróżą. Specjalista sprawdzi ustawienie świateł w Twoim pojeździe, hamulce, poziom napompowania opon, a także zawieszenie i płyny eksploatacyjne.

Z tak przygotowanym samochodem będziesz mieć pewność, że na trasie nic Cię nie zaskoczy!

Zadbaj o czystość

Po wyczyszczeniu klimatyzacji warto również zadbać o czystość w swoim aucie i nie zabierać zbędnych rzeczy w dłuższą podróż. W bagażniku musisz jeszcze zmieścić niezbędne akcesoria – koło zapasowe, zestaw narzędzi, podnośnik, trójkąt ostrzegawczy, apteczkę i kamizelki odblaskowe.

Oczyść wnętrze auta z kurzu i wszelkich paproszków, usuń wszelkie elementy, które nie powinny się w nim znajdować, np.: puste butelki po napojach. W czystym aucie podróż będzie przebiegać o wiele bardziej komfortowo.

NaukaPoradnik kierowcySamochodyTechnologiaTrendyWywiadyNaprawaNarzędziaOpony
Udostępnij: