Paski rozrządu zostały zastąpione łańcuchem, co miało swoje uzasadnienie. Producenci samochodów chcieli, aby dopiero po przejechaniu 200 tys. km lub 300 tys. km, wymieniano je na nowe. Zwłaszcza w małych, tanich, silnikach. Okazuje się jednak, że paski mają swoje zalety, a produkcja tanich rozrządów łańcuchowych nie przyniosła założonych celów – wytrzymywały krócej niż paski.
Tuning samochodu polega na poprawie wyglądu i osiągów pojazdu. Trzeba jednak mieć na uwadze, że w Polsce nie można swobodnie modyfikować swojego samochodu, bowiem nie wszystko jest legalne. Wyjaśniamy co można, a czego nie
Airbag, czyli poduszka powietrzna, stanowi element biernego systemu bezpieczeństwa w pojeździe. Jej zadaniem jest zmniejszenie skutków kolizji lub wypadku drogowego. Obecnie stanowi już standard wyposażenia każdego pojazdu.