Oddając samochód do naprawy w warsztacie zawieramy z nim umowę o dzieło. W takiej sytuacji warsztat zobowiązuje się do naprawienia pojazdu, a klient do zapłaty wynagrodzenia. Co ważne – dla specjalistów nie ma znaczenia, czy te środki pochodzą z kieszeni klienta, czy też t ubezpieczenia. Jednak, czy w momencie, w którym nie zapłacimy za usługę, warsztat może zatrzymać nasze auto? Eksperci z Yanosik Warsztaty wyjaśniają.
Obecne ceny paliw na stacja benzynowych nie wprawiają żadnego kierowcę w dobry nastrój. Zwłaszcza, że niektórzy nie mogą zrezygnować z podróżowania samochodem na rzecz innych środków transportu lub nie chcą tego robić. My to rozumiemy, dlatego podpowiadamy Wam kilka sposobów na zredukowanie spalania. Sprawdźcie i zastosujcie w swoim aucie!
Jeszcze niedawno pasek rozrządu był uznawany za niechcianą część, a na jego zastępstwo zaczęto montować rozrządy łańcuchowe. Producenci chcieli stworzyć jednostki bezobsługowe, które po 200-300 tys. km należy wymienić, a nie naprawić. Okazało się jednak, że paski rozrządu mają swoje zalety, a tańsze rozrządy łańcuchowe wytrzymują krócej niż paski.