Jak właściwie diagnozuje się w aucie układy elektryczne? Fachowiec doskonale zna sygnały pochodzące od czujników, wie gdzie znajdują się napięcia zasilające, a także sterowanie elementami wykonawczymi. W końcu to jego praca. A jeśli Wy jesteście ciekawi, jak to wygląda dokładnie, to zachęcamy do przeczytania naszego artykułu.
Okres zimowy nie jest łatwy dla silników wysokoprężnych. Olej napędowy nie lubi mroźnych temperatur. Dlaczego? Gdyż w jego składzie znajdują się węglowodory parafinowe, czyli powszechnie znana parafina, która pod wpływem niskiej temperatury zmienia swój stan z płynnego na częściowo stały. A to powoduje, że przewody paliwowe się zapychają, a silnik przestaje pracować z powodu braku paliwa.
Dobry stan i kondycja naszego auta to podstawa, która zapewnia nam bezpieczeństwo jazdy. Jest wiele aspektów, na które nie mamy wpływu – usterki fabryczne, pogoda czy nieprzewidziane na drodze wypadki to zmienne, które nie zależą od nas. Jest jednak wiele nawyków, które możemy zmienić, aby jeszcze lepiej chronić nasze auto. Wystarczą drobne zmiany w codziennych czynnościach, aby nie niszczyć swojego pojazdu i uniknąć kosztownych, długotrwałych serwisów czy napraw. Sprawdź 5 najczęściej popełnianych błędów, które niszczą Twój samochód.