Oddając samochód do naprawy w warsztacie zawieramy z nim umowę o dzieło. W takiej sytuacji warsztat zobowiązuje się do naprawienia pojazdu, a klient do zapłaty wynagrodzenia. Co ważne – dla specjalistów nie ma znaczenia, czy te środki pochodzą z kieszeni klienta, czy też t ubezpieczenia. Jednak, czy w momencie, w którym nie zapłacimy za usługę, warsztat może zatrzymać nasze auto? Eksperci z Yanosik Warsztaty wyjaśniają.
Bałagan towarzyszący samodzielnej naprawie samochodu to nie problem, ten dopiero się zacznie gdy po niej nie posprzątamy. Zwłaszcza, że śmieci, które zostają po naprawie należy właściwie zutylizować. I uwaga – nie wszystkie są odpadami komunalnymi, te produkuje się wyłącznie w gospodarstwach domowych, a nie w samochodach. Niektóre należą do elektrośmieci, a inne uznawane są za niebezpieczne. Gdzie i co zutylizować? Sprawdźcie!
Lato sprzyja rozprzestrzenianiu się pożarów. W tym czasie wszyscy powinniśmy być świadomi tego, że również samochody mogą stanowić zagrożenie pożarowe. W ubiegłych latach dochodziło na do około 8 tysięcy pożarów samochodów osobowych rocznie, jak informują dane Państwowej Straży Pożarnej. Do niektórych pożarów dochodzi z powodu kolizji, do innych przez usterki techniczne. Które z nich mogą spowodować tragedię? Sprawdźcie!