01.08.2022

Gratka dla kierowców na trasę! Yanosik rozdaje audiobooki!

Okres wakacyjny oznacza wzmożony ruch na trasach, a także mniejszą koncentrację kierowców. Zwłaszcza na długich, prostych, odcinkach dróg, na których jazda staje się monotonna. Wtedy również łatwiej doprowadzić od wypadku. Mamy dla Was prezent, który pozwoli zachować większe skupienie w trasie, a dodatkowo sprawi ogromną przyjemność Wam i pasażerom. Sprawdźcie szczegóły!

 

Zanim pojedziesz na wakacje

Wakacyjne trasy to wiele godzin podróży, kilkaset kilometrów, większe obciążenie auta i eksploatacja. Dlatego, zanim pojedziecie w trasę na urlop, zabierzcie swoje auto na wakacyjny przegląd. Wiele warsztatów oferuje takie usługi, często również nieodpłatnie.

Podczas  wakacyjnego przeglądu sprawdza się sprawność hamulców, świateł, opon i ogumienia, zawartość płynów eksploatacyjnych, wymienia się olej oraz weryfikuje ogólną kondycję techniczną auta. Jeśli więc, wiecie że Wasz pojazd ma zaległą usterkę do naprawy, to zajmijcie się nią szybciej! W trasie może doprowadzić do poważniejszej awarii, a wtedy zostanie już tylko  holowanie i niepotrzebny stres.

Dodatkowo, zaplanujcie swoją podróż, uwzględnijcie przystanki na trasie i rozplanujcie układ bagaży w aucie (większe na spód, mniejsze na wierzch). Pamiętajcie o ich odpowiednim zabezpieczeniu!

Lepsza koncentracja w trasie!

Jeśli przed Wami długa trasa do wybranej destynacji urlopowej, to pamiętajcie o kilku rzeczach:

1.   Wyśpijcie się przed podróżą – nie należy tego lekceważyć, gdyż wielogodzinna jazda może być nużąca i monotonna.

2.   Zaplanujcie podróż i przystanki na trasie.

3.   Zabierzcie ze sobą wodę, ubierzcie się lekko (adekwatnie do pogody) i zatankujcie wcześniej.

4.   Pobierzcie audiobooki do słuchania w trakcie jazdy.

Audiobooki sprzyjają zachowaniu lepszej koncentracji na drodze. W Kanadzie zorganizowano eksperyment, w którym poddano kierowców symulacji jazdy z różnymi scenariuszami zdarzeń drogowych. Grupę podzielono na dwie mniejsze – jedni otrzymali audiobooka do słuchania w trakcie jazdy (wybrali ostatni tom przygód Harry’ego Pottera, który wciąga, ale nie na tyle by stracić czujność), a inni prowadzili auto w symulatorze w ciszy. W efekcie, ci kierowcy, którzy słuchali audiobooka znacznie szybciej hamowali w obliczu zdarzenia oraz zachowywali większą czujność na prostych odcinkach dróg, na których zwykle najczęściej dochodzi do rozproszenia uwagi.

Yanosik rozdaje audiobooki!

A my, wraz z Yanosik Autoplac oraz Audioteka przygotowaliśmy dla Was specjalny prezent na te wakacje! Możecie zgarnąć kody do subskrypcji audiobooków w serwisie Audioteka. Jak je zdobyć?

1.   Wystarczy wejść na platformę   Autoplac.pl

2.   Kody do audiobooków znajdują się we wszystkich ogłoszeniach.

3.   Zdrapcie kod, kliknijcie go i zarejestrujcie się (lub zalogujcie) w serwisie Audioteka.pl

4.   Pobierzcie i uruchomcie aplikację.

5.   Zalogujcie się i cieszcie subskrypcją przez 30 dni!

W Audioteka.pl znajdziecie świetne tytuły i wreszcie będziecie mogli nadrobić książkowe zaległości!

A jeśli nie wybieracie się już na wakacje, a macie ochotę posłuchać audiobooków w trasie np.: do pracy to dołączcie do naszej akcji.

PS Czy wiecie, że kierowcy średnio tracą 3 dni w roku na stanie w korkach? To doskonała okazja, aby posłuchać audiobooka, a nie tracić nerwy i obgryzać paznokcie w oczekiwaniu na rozładowanie korków!

NaukaPoradnik kierowcySamochodyTechnologiaTrendyWywiadyNaprawaNarzędziaOpony
Udostępnij: