Lato sprzyja rozprzestrzenianiu się pożarów. W tym czasie wszyscy powinniśmy być świadomi tego, że również samochody mogą stanowić zagrożenie pożarowe. W ubiegłych latach dochodziło na do około 8 tysięcy pożarów samochodów osobowych rocznie, jak informują dane Państwowej Straży Pożarnej. Do niektórych pożarów dochodzi z powodu kolizji, do innych przez usterki techniczne. Które z nich mogą spowodować tragedię? Sprawdźcie!
Paski rozrządu zostały zastąpione łańcuchem, co miało swoje uzasadnienie. Producenci samochodów chcieli, aby dopiero po przejechaniu 200 tys. km lub 300 tys. km, wymieniano je na nowe. Zwłaszcza w małych, tanich, silnikach. Okazuje się jednak, że paski mają swoje zalety, a produkcja tanich rozrządów łańcuchowych nie przyniosła założonych celów – wytrzymywały krócej niż paski.
Właścicielom samochodów którzy jeżdżą nieagresywnie spokojnie wystarczą klasyczne gładkie tarcze hamulcowe. Co jednak, gdy kierowcy zależy na dynamiczniejszej jeździe i szuka sposobów dzięki którym poprawi się sportowy wygląd auta oraz jego praca? Z pomocą przychodzą nawiercane tarcze hamulcowe!