Oleje przekładniowe pracują w szerokim zakresie temperatur. Ta duża rozpiętość powoduje istotne zmiany ich właściwości, głównie w zakresie lepkości. W przypadku nieumiejętnie dobranego oleju może to wpłynąć negatywnie na pracę przekładni manualnej. Wymiana oleju jest wówczas niezbędna.
Bałagan towarzyszący samodzielnej naprawie samochodu to nie problem, ten dopiero się zacznie gdy po niej nie posprzątamy. Zwłaszcza, że śmieci, które zostają po naprawie należy właściwie zutylizować. I uwaga – nie wszystkie są odpadami komunalnymi, te produkuje się wyłącznie w gospodarstwach domowych, a nie w samochodach. Niektóre należą do elektrośmieci, a inne uznawane są za niebezpieczne. Gdzie i co zutylizować? Sprawdźcie!
Wymiana drążka kierowniczego to zabieg wpływający na bezpieczeństwo i precyzję jazdy. Dowiedz się, jak rozpoznać objawy uszkodzenia drążka, jakie są przyczyny jego awarii oraz jak wygląda cały proces wymiany. Sprawdź, jak zadbać o układ kierowniczy, by przedłużyć jego żywotność i uniknąć kosztownych napraw.