Jeszcze niedawno pasek rozrządu był uznawany za niechcianą część, a na jego zastępstwo zaczęto montować rozrządy łańcuchowe. Producenci chcieli stworzyć jednostki bezobsługowe, które po 200-300 tys. km należy wymienić, a nie naprawić. Okazało się jednak, że paski rozrządu mają swoje zalety, a tańsze rozrządy łańcuchowe wytrzymują krócej niż paski.
Na stan samochodu wpływa sposób w jaki nim jeździmy. Nie chcąc uszkodzić pojazdu, by nie ponosić dodatkowych kosztów związanych z naprawą usterek, lepiej wystrzegać się kilku nawyków, które mogą skutecznie skrócić szczęśliwe życie naszego auta. Jakie grzechy kierowców doprowadzają do uszkodzenia samochodów i jak im zapobiec? Pytamy eksperta z Yanosik Warsztaty.
Zima to bardzo trudna pora roku, w której dokuczliwe są zwłaszcza niskie temperatury, ale również wilgoć, śnieg, błoto, sól. Uwierzcie nam, że klasyczne, materiałowe, dywaniki samochodowe sobie z nimi nie poradzą, a nawet zaczną gnić i pleśnieć, mogąc nawet doprowadzić do korozji niektórych elementów! Wymieńcie je, zanim do tego dojdzie! Na jakie? Sprawdźcie.