Warsztaty.Yanosik.pl Blog

19.01.2022

Co mówi kolor oleju silnikowego? Dowiedz się!

Wiadomym jest, że olej należy wymieniać regularnie. Jednak, to by dowiedzieć się, w jakim jest stanie, może nam powiedzieć jego kolor. Próbkę przepracowanego oleju można pobrać z silnika i oddać do laboratorium, aby się dowiedzieć też, jaka jest ogólna kondycja silnika naszego pojazdu.
17.01.2022

Dlaczego warto mieć zamontowany hak w aucie?

Hak w samochodzie to jeden z najtańszych i najprostszych sposobów na poprawę możliwości transportowych pojazdu. Służy do holowania, ale nie tylko – może ułatwić życie w trakcie przeprowadzki czy dużych zakupów. Jeśli nie masz haka w swoim samochodzie, to sprawdź dlaczego warto go zamontować.
14.01.2022

Są takie mandaty, które można dostać tylko zimą

Niektóre mandaty możecie otrzymać wyłącznie zimą, gdy na zewnątrz jest śnieg i przymrozek. Każdy kierowca wie, że poranną zmorą w sezonie zimowym, jest skrobanie auta, a także rozgrzewanie go. Co jeśli się tego nie zrobi? Wtedy czeka mandat. Zimą jednak nie tylko za to grozi kara.
07.01.2022

Zdradzamy zimowe triki, o których lepiej zapomnieć, niż z nich korzystać

Zima utrudnia życie kierowcom, którzy szukając łatwego sposobu na przygotowanie auta do jazdy, korzystają z trików mogących raczej zaszkodzić, aniżeli pomóc. Często są one przekazywane z pokolenia na pokolenie, a nieświadomi ich przeterminowania kierowcy wciąż z nich korzystają. Sprawdź, czego nie robić zimą, zwłaszcza względem nowoczesnych aut.
29.12.2021

Sprawdź, jak uruchomić samochód z pomocą kabli rozruchowych

Zima to nie tylko trudne warunki na trasie. To również dobrze znane kierowcom problemy z odpalaniem auta w mroźne poranki. Jeśli przyczyną jest rozładowany akumulator, to z pomocą może przyjść sąsiad, którego auto ma sprawną baterię. Wówczas pojazd możecie uruchomić z pomocą przewodów rozruchowych. Jak to zrobić krok po kroku?
24.12.2021

Uszkodzony czujnik poziomu oleju – co robić?

We współczesnych samochodach znajduje się wiele czujników, które nie zawsze działają prawidłowo. I o ile w przypadku takich, które pilnują prawidłowego parkowania lub zmiany pasa ruchu, zabrudzenie może być przyczyną usterki, to już przy uszkodzeniu czujnika poziomu oleju może być trudniej zdiagnozować problem.
10.12.2021

Zatrzaśnięte kluczyki w aucie – co robić?

Zdarzyć się może każdemu, prawda? Zatrzaśnięte kluczyki w aucie to nieciekawa sytuacja, zwłaszcza gdy fachowca w okolicy brak albo gdy przydarzy się to w święta lub późnym wieczorem. Zamiast tracić nerwy i stresować się tą sytuacją lepiej skorzystaj z naszych trików, które pomogą Ci je wydostać z auta!
08.12.2021

Lakiery matowe – warto, czy nie?

Coraz bardziej popularne wśród kierowców, lakiery matowe na samochodach, zbierają sporo pochwał, ale również negatywnych opinii. Producenci coraz chętniej wprowadzają do swoich ofert różne formy wykończenia pojazdów w matowej lub satynowej wersji. Czy opłaca się kupować auto w macie? Jak dbać o taki lakier?
06.12.2021

Jaki olej silnikowy do samochodu z LPG?

Autogaz ma znacznie inne właściwości niż benzyna. Silnik, który pracuje na wysokich temperaturach oraz ciśnieniach roboczych utlenia olej, a to oddziałuje negatywnie na strukturę molekularną. Może to prowadzić do wzrostu oporu zanieczyszczeń oraz osadów w silniku. A zasilanie auta gazem może potęgować to zjawisko, zwłaszcza, gdy instalacja LPG jest słabej jakości albo została źle zestrojona. Czy oznacza to, że należy używać innego oleju silnikowego do aut z LPG?