Warsztaty.Yanosik.pl Blog

03.01.2022

Chłodnica oleju silnikowego

Olej silnikowy odpowiada za odprowadzenie ciepła z silnika, jak również za smarowanie. Jeśli ma spełniać swoje założenia, to musi pracować w odpowiedniej temperaturze. I za to odpowiada właśnie chłodnica oleju. Sprawdź wszystko, co musisz wiedzieć na jej temat.
27.12.2021

Zdradzamy nawyki kierowców, które niszczą ich samochody. Też możesz je mieć!

Stan samochodu jest zależny od tego, jak nim jeździsz. Jeśli zależy Ci na tym, by miał jak najdłużej szczęśliwe i dobre życie, to nie popełniaj błędów, które są najczęstszymi nawykami kierowców. Na co konkretnie powinieneś uważać? Sprawdź!
22.12.2021

Obalamy zimowe mity, które wciąż są popularne wśród wielu kierowców!

Zima to najmniej lubiana pora roku przez kierowców. Nie ma się co dziwić – niska temperatura i dużo czynności, które trzeba wykonać, zanim wsiądzie się do cieplutkiego auta. Niestety wciąż wielu kierowców wierzy, że niektóre z nich są najskuteczniejsze i nie szkodzą samochodom. Przyglądamy się najpopularniejszym zimowym mitom i obalamy je dla Was.
20.12.2021

Co zrobić, gdy drzwi w aucie przymarzną, a szyby będą mocno oblodzone?

Zima w grudniu nie przeraża, zwłaszcza że śniegu w niej, jak na lekarstwo. Jednak w styczniu może się już pojawić. I to nie tylko śnieg, ale również spory przymrozek. A ten z pewnością nie oszczędzi Waszego auta. Co zrobić, gdy drzwi przymarzną, a szyby będą mocno oblodzone? Najlepiej temu zapobiec!
17.12.2021

Nie wymieniasz filtrów w samochodzie? Sprawdź, co go czeka

Każdy kierowca podchodzi inaczej do tematu filtrów samochodowych. Jedni wymieniają je zgodnie z zaleceniami producenta, inni po przejechaniu odpowiedniej liczby kilometrów, a jeszcze inni całkowicie tę czynność ignorują. Jakie są konsekwencje wydłużania okresu wymiany filtrów w samochodzie?
15.12.2021

Wiemy, że tego nie lubicie, dlatego podpowiadamy - jak szybko i sprawnie odśnieżyć auto

Zimą temperatura spada, a ciśnienie kierowców wzrasta. Nie tylko dlatego, że warunki na drogach są znacznie trudniejsze, ale również przez to, że gdy tylko zrobi się chłodniej i popada deszcz lub śnieg, to będzie ich czekało skrobanie odśnieżanie auta. A to nie należy do przyjemnych czynności, zwłaszcza gdy się spieszymy rano. Jeśli jednak tego nie zrobicie, to ryzykujecie otrzymaniem mandatu w kwocie nawet do 500 zł! Jak szybko i sprawnie odśnieżyć auto? Podpowiadamy!
10.12.2021

Zatrzaśnięte kluczyki w aucie – co robić?

Zdarzyć się może każdemu, prawda? Zatrzaśnięte kluczyki w aucie to nieciekawa sytuacja, zwłaszcza gdy fachowca w okolicy brak albo gdy przydarzy się to w święta lub późnym wieczorem. Zamiast tracić nerwy i stresować się tą sytuacją lepiej skorzystaj z naszych trików, które pomogą Ci je wydostać z auta!
08.12.2021

Lakiery matowe – warto, czy nie?

Coraz bardziej popularne wśród kierowców, lakiery matowe na samochodach, zbierają sporo pochwał, ale również negatywnych opinii. Producenci coraz chętniej wprowadzają do swoich ofert różne formy wykończenia pojazdów w matowej lub satynowej wersji. Czy opłaca się kupować auto w macie? Jak dbać o taki lakier?
06.12.2021

Jaki olej silnikowy do samochodu z LPG?

Autogaz ma znacznie inne właściwości niż benzyna. Silnik, który pracuje na wysokich temperaturach oraz ciśnieniach roboczych utlenia olej, a to oddziałuje negatywnie na strukturę molekularną. Może to prowadzić do wzrostu oporu zanieczyszczeń oraz osadów w silniku. A zasilanie auta gazem może potęgować to zjawisko, zwłaszcza, gdy instalacja LPG jest słabej jakości albo została źle zestrojona. Czy oznacza to, że należy używać innego oleju silnikowego do aut z LPG?