warsztaty-header

Warsztaty.Yanosik.pl Blog

23.08.2021

Wibracje w aucie – co jest przyczyną?

W trakcie jazdy autem możemy ujawnić drgania, które towarzyszą podróży. Co prawda, producenci samochodów dwoją się i troją, aby wyeliminować to niepożądane zjawisko. Jakie są główne przyczyny wibracji w samochodzie?
20.08.2021

Wybraliście TOP 5 warsztatów samochodowych w Wielkopolskim!

Dobry mechanik to wielki skarb, dla którego kierowca jest w stanie przejechać pół miasta, aby wykonać naprawę lub przegląd. Nie ma się co dziwić - zaufany specjalista jest w cenie, a brak stresu związanego z pozostawieniem swojego pojazdu w warsztacie jest bezcenny. Wybraliście TOP 5 warsztatów samochodowych w województwach Zachodniopomorskim, Wielkopolskim i Lubuskim. Sprawdźcie, do których warsztatów najbardziej lubicie jeździć.
16.08.2021

O tym musisz pamiętać odstawiając auto do mechanika

Wizyta w warsztacie samochodowym może być stresująca, zwłaszcza dla kierowców, którzy robią to pierwszy raz. Jednak nie da się ukryć, że prędzej czy później będzie ona konieczna. Zwłaszcza, gdy zauważymy, że nasze auto nie pracuje prawidłowo. Jak się odpowiednio przygotować? O czym pamiętać odstawiając auto do mechanika? Sprawdźcie!
13.08.2021

Dlaczego warto zrobić przegląd samochodu po wakacjach?

Już przed wyjazdem na urlop wielu z Was zabiera swój samochód na przegląd, w trakcie którego wymienia olej, filtry samochodowe i sprawdza stan techniczny ze specjalistami. To świetny pomysł i działanie typowo profilaktyczne, co pozwala na uniknięcie awarii w trasie. Jednak, po wakacjach również warto pojawić się w serwisie, aby skontrolować stan naszego pojazdu. Dlaczego? Sprawdźcie.
09.08.2021

Zmiany w przeglądzie technicznym. Sprawdź, co musisz wiedzieć

Bez ważnego badania technicznego ani rusz w trasę. Wie o tym każdy kierowca… ale czy wie również, co się zmieniło w przeglądzie technicznym w 2021 roku? Sprawdźcie wszystko, co musicie wiedzieć, aby nie zdziwić się w trakcie wizyty w stacji diagnostycznej.
04.08.2021

Typowe usterki używanych aut. Sprawdź, czy dotyczą Twojego samochodu

Kupując używany samochód możemy trafić na świetną okazję. Skuszeni atrakcyjną ceną i dobrym stanem auta możemy bardzo łatwo dać się omamić sprzedającemu i kupić pojazd z ukrytą usterką. Obecnie w Polsce jest to karane, lecz wielu sprzedawców wciąż próbuje ominąć prawo. Jakie są typowe usterki używanych aut? Sprawdź.
02.08.2021

Dlaczego warto zabrać mechanika na zakup przyszłego auta? Odpowiadamy!

Wszyscy wiemy, że zakup używanego samochodu to niełatwy proces. Zwłaszcza, że to również duży wydatek, do którego trzeba się przygotować nie tylko w kwestii finansów. Zabranie ze sobą mechanika na oględziny auta, które nas interesuje, to bardzo dobry pomysł. Dlaczego? Sprawdźcie.
30.07.2021

Pandemia nie dotknęła mechaników? Sprawdzamy, czy to prawda

Pandemia COVID-19 bardzo mocno wpłynęła na działalność wielu branż. Nie inaczej było w sektorze motoryzacyjnym, w tym w warsztatach samochodowych. Pierwsza fala pandemii nie oszczędziła mechaników, którzy nie mieli za dużo pracy. Obecnie to już przeszłość. Warsztaty mechaniczne przeżywają prawdziwe oblężenie.
28.07.2021

Panie, a kto to Panu tak… czyli najczęstsze błędy popełniane przez mechaników

Oddając samochód do warsztatu chcemy aby usterka została naprawiona profesjonalnie. Niestety zdarza się i tak, że nie została ona wyeliminowana, ale również nie działa wiele innych rzeczy. Jak do tego doszło? Wina może leżeć w rękach mechanika. Sprawdź, jakie błędy mogą popełnić fachowcy w warsztacie mechanicznym.