warsztaty-header

Warsztaty.Yanosik.pl Blog

26.07.2021

Mobilny warsztat samochodowy – czy to się opłaca?

Wychodząc naprzeciw cyfrowej transformacji i potrzebom szybkiego znalezienia informacji przez użytkowników powstał serwis Yanosik Warsztaty, który wspiera kierowców w znalezieniu w swojej okolicy najlepszych specjalistów. Jednak poza stacjonarną wizytą w warsztacie samochodowym istnieje również możliwość skorzystania z usługi mobilnego mechanika. Na czym to polega? Wyjaśniamy.
23.07.2021

Hamulce ratują życie. Sprawdź tarcze hamulcowe, zanim ruszysz na wakacje

Sprawne tarcze hamulcowe to gwarancja bezpieczeństwa. Działające w 100% hamulce są niezbędne w każdym pojeździe, zwłaszcza w sezonie wakacyjnym, w którym dochodzi do większej liczby wypadków drogowych. Sprawdź, kiedy wymienić i jak skontrolować tarcze hamulcowe.
21.07.2021

Cała prawda o prędkości – sprawdź fakty i mity

Prędkość samochodu ma ogromne znaczenie, nie tylko w trasie. Niedostosowana do warunków na drodze może być przyczyną wypadków, nawet z tragicznym skutkiem. Ile wiecie o prędkości? Czy znacie wszystkie fakty na jej temat? A może wierzycie kilku mitom, które usłyszeliście od znajomych? Sprawdźcie swoją wiedzę! Ujawniamy całą prawdę o prędkości.
19.07.2021

Wakacje w pełni, a ceny paliwa wzrastają. Sprawdzamy, jak wygląda sytuacja

Wielu zmotoryzowanych zauważyło, że ceny paliw zaczęły wzrastać w sezonie wakacyjnym. W sieci mówi się już o tym, że na niektórych stacjach zatankujemy za ponad 6 zł za litr! Czy to prawda? Jak wygląda sytuacja z cenami paliwa? Sprawdzamy.
16.07.2021

Zaplanuj pierwszą wizytę w warsztacie!

Masz nowy samochód i dopiero szykujesz się do przeglądu? Sprawdź, jak obecnie wyglądają wszystkie formalności, ile kosztuje to kosztuje, a także, jak przebiega usługa! Ekspert z Yanosik Warsztaty wyjaśnia wszystko, co musisz wiedzieć o pierwszym przeglądzie. Raz w roku musisz wykonać przegląd samochodu. To okresowy przegląd lub badanie okresowe, które określa stan techniczny pojazdu. Jest ono dobrowolne, ale producenci samochodów zalecają jego wykonanie. Na czym polega? Sprawdź!
14.07.2021

COVIDOWE opłaty u mechaników – mit czy fakt?

Pandemia COVID-19 wymusiła wprowadzenie wielu istotnych zmian w funkcjonowaniu wielu przedsiębiorstw. Duża liczba firm musiała wstrzymać swoją działalność lub wdrożyć niezbędne ograniczenia w codziennej realizacji swoich usług. Po zluzowaniu obostrzeń wielu przedsiębiorców chcąc szybko odrobić straty zdecydowało się na podniesienie cen swoich usług lub wprowadzenie dodatkowych opłat, które nazywa się „covidowymi”. A jak wyglądała sytuacja w warsztatach samochodowych? Ekspert z Yanosik Warsztaty wyjaśnia.
12.07.2021

Przygotuj samochód na wakacyjny wyjazd!

Wyjazd na wakacje własnym samochodem to ogromny komfort. Na to rozwiązanie decyduje się coraz więcej osób, ponieważ bycie niezależnym od rozkładu jazdy różnych środków transportu, a także zachowanie możliwości swobodnego poruszania się w trakcie wakacji, to dla nich główne argumenty. Do tego dochodzi również bezpieczeństwo. Chcąc o nie zadbać w najwyższym stopniu, powinniśmy odpowiednio przygotować nasz samochodów na wakacyjny wyjazd. Co jest najważniejsze?
09.07.2021

Co powinnaś wiedzieć jadąc do warsztatu?

Wizyta u mechanika może być bardzo stresującym wydarzeniem dla wszystkich kobiet. Zwłaszcza, że zawodowcy posługują się specjalistycznym językiem i zdarza się, że panie nie rozumieją o co im chodzi. Razem z ekspertami z Yanosik Warsztaty przygotowaliśmy dla Was porady przed pierwszą wizytą.
05.07.2021

Mechanik z polecenia czy mechanik z Internetu? Sprawdzamy, co wybierają Polacy!

Z mechanikiem, jak z fryzjerem i dentystą, każdy ma swojego ulubionego. Postanowiliśmy sprawdzić, czy Polacy preferują wybór warsztatu samochodowego zdając się na polecenia znajomych, czy wybierają go na podstawie rekomendacji nieznanych osób w Internecie.