warsztaty-header

Warsztaty.Yanosik.pl Blog

25.06.2021

Ulewa może zniszczyć Twoje auto!

Ulewy są ogromnym zagrożeniem dla kierowców. Nierzadko są przyczynami kolizji, a także niedziałającej infrastruktury w mieście. A do tego obfite opady mogą być bardzo groźne dla Twojego samochodu. Zwłaszcza, gdy dojdzie do jego zalania. Czy ulewa może zniszczyć Twoje auto? Odpowiadamy!
21.06.2021

Co z tą klimą? Sprawdź jak dbać o jej prawidłową pracę

Gorąco na zewnątrz, a w aucie powietrze aż parzy. Chcąc się ochłodzić wsiadasz do samochodu i pierwsze co robisz, to włączasz klimatyzację, a ta… odmawia posłuszeństwa. Zastanawiasz się, dlaczego akurat teraz przestała działać? Znamy odpowiedź! W upalne dni bez klimatyzacji ani rusz w dalszą trasę. Nie ma nic gorszego niż jazda nagrzanym samochodem, w którym jest tak gorąco, że odczuwamy ogromny dyskomfort. Chcąc tego uniknąć włączamy klimatyzację, a ta nie chłodzi, a dodatkowo wydaje brzydki zapach. Co jest tego przyczyną?
18.06.2021

Z dzieckiem w trasie na wakacje. Jak przygotować auto? Podpowiadamy!

Długa trasa w kierunku wakacyjnej destynacji potrafi być męcząca nie tylko dla kierowcy. Ciężko znoszą ją zwłaszcza małe dzieci, które szybko się nudzą, zaczynają być marudne, a także odczuwają duży dyskomfort, spowodowany ograniczonymi warunkami w aucie. Jak przygotować samochód do jazdy z dzieckiem na wakacje?
14.06.2021

Wracasz z wakacji i cyk: awaria. Co wtedy zrobić? Eksperci z Yanosik Warsztaty podpowiadają!

Jedną z gorszych rzeczy, które mogą nas spotkać w trasie powrotnej z wakacji do domu są ogromne korki, w których musimy stać kilka godzin. Zazwyczaj w pełnym słońcu. Nie to jest jednak najczarniejszym scenariuszem. Niespodziewana awaria w trasie może skutecznie opóźnić nasz powrót do domu, nawet o kilka dni. Co wtedy zrobić? Sprawdź porady ekspertów z Yanosik Warsztaty!
19.03.2021

Kasacja czy naprawa? Odwieczny dylemat

Kasacja czy naprawa, to odwieczny dylemat kierowców, których auta uległy poważnym uszkodzeniom. Zmiażdżona chłodnica, wyrwana blacha czy połamana od wybuchu deska rozdzielcza bardzo często mogą być przyczyną stwierdzenia szkody całkowitej. Wówczas właściciel samochodu staje przed ważnym wyborem – kasować czy naprawiać? Sprawdź, co się bardziej opłaca i na czym to polega.
24.02.2021

Klimatyzacja - jak rozpoznać, że czas na serwis? Podpowiadamy!

Klimatyzacja kiedyś była luksusem dostępnym dla właścicieli pojazdów premium, a teraz stanowi rutynowe wyposażenie większości aut. Nic w tym dziwnego, że producenci postawili na to wyposażenie i zaczęli montować je w swoich maszynach – nikt nie lubi odbywać długich tras w wysokich temperaturach, a upalne dni i widmo trasy często spędza kierowcom sen z powiek. Niewiele osób wie jednak, że jest ona nieoceniona także zimą. Sprawdź, co jeszcze powinieneś o niej wiedzieć!
05.02.2021

Intercooler – czym jest i za co odpowiada w Twoim aucie?

Jeżeli zależy Ci na wydajności i dobrej kondycji Twojego samochodowego silnika, to koniecznie sprawdź, czy zamontowany w nim intercooler działa poprawnie. Czym jest ta część auta i za co odpowiada? Odpowiadamy!
27.01.2021

TOP 5 - Najlepsi mechanicy w Krakowie

Jesteś z Krakowa lub okolic? A może akurat tam zepsuł się Tobie samochód i wymaga rzetelnego sprawdzenia? Nie jedź do pierwszego lepszego warsztatu, sprawdź w Yanosik jakie są najlepsze w Twojej okolicy!
15.11.2020

Zobacz więcej, czyli kilka słów o pielęgnacji szyb samochodowych

Jeśli dbasz o bezpieczną podróż autem, to na pewno zwracasz uwagę na dostosowanie prędkości do panujących warunków, zapięte pasy oraz dobrze ustawione oświetlenie. Czy pamiętasz jednak o odpowiedniej widoczności? Jeśli nie, to ten artykuł jest właśnie dla Ciebie!